Žaislai

Image

Žaislai– toks įprastas ir labai dažnai girdimas kiekvienam iš mūsų žodis ar mielus prisiminimus iš vaikystės sužadinantis daiktas. Todėl nenuostabu, kad dažnai jis tampa net nuvalkiotas, o renkantis žailus višiskai nemąstoma apie jų reikšme vaikui ar mažyliui. O juk būtent žaislai yra pirmasis vaiko pasaulis po mamos ir būtent žaislai padeda suformuoti vaiką, kaip asmenybę, jo pirmaisiais gyvenimo metais. Todėl itin svarbu žaislio rinkimui skirti daug laiko ir daryti tai neatmestinai.

Žaislai daugiausia skirti pramogai ir pasilinksminimui, bet gali turėti ir kitokių tikslų. Kai kurių žaislų paskirtis – parengti vaikus suaugusiųjų gyvenimui. Pavyzdžiui, lazdelė su arklio galva padeda vaikui suprasti, kaip jojama arkliu, gerokai anksčiau, nei jis geba išsilaikyti balne. Panašiai šiuolaikinės žaislinės mašinėlės moko vairavimo įgūdžių. Juos žmonės gamindavo ir naudodavo jau nuo giolios senovės- pirmieji atrasti žaislai siekia net 500 metų prieš Kristų. Įspūdingi skaičiai, kurie teigia, kad tiek metų egzistuojantis dalykas turėtų vis tobulėti ir tobulėti. Ir iš tikrųjų šiais laikas žaislų pasiūla tiesiog stulbinanti. Kiek daug parduotuvėse minkštų pliušinukų mažiesiams, žavių lėlyčių mergaitėms ar greitų mašinyčių berniukams, tereikia tik apmastyti kas tavo vaikui šiuo metu geriausia ir pirmyn rinktis.

Nors žodis žaislas žodyne apibūdinamas ne tik, kad ypatingai paprastai, bet net banaliai ir nuobodžiai – tiesiog kaip daiktas, su kuriuo žaidžiama, jis reiškia kur kas daugiau. Dauguma tėvų visai neapmąstytai renka žaislus savo mažosioms atžaloms, nors būtent jie yra itin svarbus vaiko gyvenimo akcentas, formuojantis vaiko ateitį. Vaiko pasaulėžiūra, mąstymas, jo tikėjimas ir net jo išsiauklėjimas priklauso nuo to, ką jis gaus iš tėvų į savo dar visai mažytes rankutes, juk didžiulis skirtumas yra tarp minkšto pliušinuko ir žaislinio šautuvo. Būtent tėvai, rinkdami pirmuosius vaiko žaislus, jam nurodo ateities kelią, kuriuo jis vėliau drąsiai eis į pasaulį. Tėvai, norintys visapusiškai lavinti vaikus, turėtų stengtis, kad vaiko žaislai aprėptų skirtingas lavinimo sritis: naudingi smulkiajai ir stambiajai motorikai, atminčiai, dėmesiui ir mąstymui, meninių gabumų lavinimui, humorui ir atsipalaidavimui, skatinantys domėtis įvairiais mokslais.

Mes visi esame įpratę pirkti žaislus tuos, kuriuos pamatęs vaikas užsispyręs rėkia, kad nori Ir, deja, dažniausiai vien tam, kad gautume ramią minutėlę savo triukšmingame ir greitai bėgančiame gyvenime, kad bent kelias minutes vaikas pasedėtų ramus ir neberėktų. O turėtų būti kitaip. Renkant žaislą reikia mąstyti apie tai, kas geriausia vaikui, o ne apie sekundines vaiko užgaidas, kurios praeina vos atėjusios. O kuomet atžala kiek paauga, jos tėvai dažnai pačius vaikus, o gal net slaptai ir save, kaltina dėl jų prasto nusiteikimo, antipatijos, priešiškumo visiems ir viskam, o iš tikrųjų čia kalti vaikui pirmaisiais jo gyvenimo metais pateikti netinkami žaislai, netinkamai ir neapgalvotai sukurtas jo mažas fantazijų pasaulis.

Tegu kiekvienam vaikui žaislas būno jo simbolinė šiaurinė žvaigždė, nurodanti ir nušviečianti jam gražų ir pilną įspūdingų bei žavių nuotykių, gyvenimą.

Advertisements

Tagged:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: